IMPREZY I UROCZYSTOŚCI

IMPREZY i UROCZYSTOŚCI

Tradycją naszej placówki jest organizowanie imprez i uroczystości najczęściej z aktywnym udziałem rodziców:

• Dni Adaptacyjne” – są to dni (najczęściej w ostatnim tygodniu sierpnia), podczas których przyszłe przedszkolaki wraz z Rodzicami zapoznają się z przedszkolem oraz nauczycielkami grupy. W tych dniach dzieci poznają salę, szatnię i teren wokół przedszkola. Uczestniczą we wspólnych zajęciach, zabawach adaptacyjno – integracyjnych w sali i na powietrzu.

• Święto Pluszowego Misia” – dzieci z przyniesionymi z domu ulubionymi pluszakami słuchają bajek o niedźwiadkach, uczestniczą w zabawach, quizach, pląsach i tańcach.

• Andrzejki” – dzień wróżb i tradycji, podczas którego poprzez wspólne współdziałanie integrują się dzieci z różnych grup.

• Festiwal Piosenki Mikołajkowej” – to impreza, na której dzieci prezentują swoje zdolności wokalne w śpiewach zespołowych i indywidualnych.

• Mikołajki” – dzień wizyty św. Mikołaja, który wspólnie z dziećmi bawi się , tańczy i zawsze przynosi wspaniałe prezenty.

• Jasełka Bożonarodzeniowe” – wspólne spotkanie całego personelu i wszystkich wychowanków na przedszkolnej Wigilii, poprzedzonej „Jasełkami” , które wystawia grupa 5-latków. Wspólne kolędowanie wprawia wszystkich w miły, świąteczny nastrój.

• Dzień Babci i Dziadka”- przemiła uroczystość dla babć i dziadków, którym wnuki przygotowują niespodzianki w postaci występów i prezentów.

• Bal Karnawałowy” – impreza niezwykle lubiana przez dzieci, które w tym dniu poprzez przebranie w kolorowe stroje przenoszą się w świat bajek i stają się księżniczkami, rycerzami, piratami, wróżkami itp. i wspólnie bawią się przy muzyce.

• Powitanie Wiosny” – korowód z „Marzanną” przez miasto i powrót z „Gaikiem Maikiem”. Wspólne zabawy i konkursy z „Panią Wiosną” na terenie przedszkola.

• Dzień Matki, Dzień Dziecka” – rodzinna impreza (coraz częściej w plenerze) podczas której dzieci, po zaprezentowaniu programu artystycznego, wspólnie z mamami bawią się, śpiewają, tańczą, biorą udział w konkursach, pląsach i zawodach sportowych.

• Zakończenie Roku Szkolnego” - uroczystość podsumowująca edukację najstarszych przedszkolaków. W tym dniu starszacy prezentują program artystyczny , żegnają dzieci młodsze i pracowników przedszkola a zabierają ze sobą miłe wspomnienia oraz pamiątkowe książki i dyplomy.