Bip

bip logo


Breadcrumbs


KONTAKT


O NAS

 

Nasze przedszkole funkcjonuje w wolnostojącym, parterowym budynku, który otacza rozległy teren zielony przystosowany do bezpiecznych zabaw dla przedszkolaków.

 

 

 

Przestronny budynek mieści: 5 sal zajęć z łazienkami, 2 szatnie, gabinet dyrektora, pokój intendentki i księgowej, pokój logopedy, pralnię oraz nowoczesną kuchnię, w której przygotowywane są pożywne i znakomite posiłki.

Sale są bardzo przestrzenne, wyposażone w kolorowe, funkcjonalne meble stanowiące miejsce dla zabawek, pomocy dydaktycznych , sprzętu RTV i przyborów dla dzieci. Stoły i krzesła występują w trzech kolorach i są dostosowane do wieku i wzrostu dzieci.

 

Dużym atutem przedszkola jest przestronny ogród wyposażony w nowoczesny, ekologiczny sprzęt ze zjeżdżalniami, bujakami, karuzelą i lokomotywą. Każda grupa wiekowa posiada własny plac do zabaw oddzielony żywopłotem, na których znajdują się piaskownice, ławki, boiska do biegania i gier zespołowych oraz zabaw ruchowych.

 

Od stycznia 1991r. placówka nasza nosi nazwę: Przedszkole Samorządowe nr 2 w Żurominie, a organem prowadzącym jest Urząd Miasta i Gminy Żuromin.

 

Funkcję dyrektora do końca sierpnia 2016r, pełniła  mgr Zenona Dużyńska.  

 

Od września 2016r. stanowisko to objęła mgr Wioletta Malinowska.