Dnia 10 kwietnia 2015r. w Żuromińskim Centrum Kultury odbył się konkurs o tematyce wiosennej. 10-osobowy zespół z grupy 6-latków pod kierunkiem wychowawczyni Ewy Kalinowskiej, zaprezentował inscenizację słowno-muzyczną pt. "Powitanie Wiosny". Przedstawienie opowiadało o wiosennym zwyczaju topienia Marzanny, o wiosennej zmiennej pogodzie i wiosennych kwiatach. Mali aktorzy zaprezentowali się na scenie w barwnych strojach przygotowanych z pomocą rodziców. Wiele rekwizytów dzieci przygotowały samodzielnie podczas zajęć plastycznych.  Występ przedszkolaków na scenie był dla  nich  radosną  zabawą  w  teatr  i  sprawił  zadowolenie z zajętego I miejsca.

Tego samego dnia roztrzygnięto konkurs plastyczny pt. "Wycinankowa Marzanna", w którym nasze dzieci również odniosły sukces.

III miejsce zajęła praca Nikoli Bergolc, zaś wyróżnienie praca Mariki Kosek z grupy "0" pani Wioletty Malinowskiej.

Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy.